دوشنبه ٢٩ آبان ١٣٩٦
مقام معظم رهبری می فرمایند:((امروز در كشور، رقابت مشروع و مقبول از نظر مردم و ما، فقط رقابت براى خدمت كردن به مردم است.))
بخش کودکان

معرفی بخش:

 بخش کودکان در طبقه دوم  بیمارستان در ضلع غربی واقع شده است و در مجاورت اتاق نوزادان قرار دارد. ایستگاه پرستاری در ورودی بخش و راه پله اضطراری در انتهای بخش واقع شده است. این بخش که دارای 9 اتاق بستری که 2 اتاق آن 4 تخته و 7 اتاق آن 3 تخته می باشند. استیشن پرستار و اتاق رگ گیری و ال پی در مجاورت اتاق دارو قرار دارد. 5 پزشک متخصص در این بخش مشغول خدمت هستند. بخش کودکان به منظور ارائه خدمات درمانی به کودکان زیر 12 سال دارای 30 تخت می باشد و بیماران با تشخیص های، پنومونی، گاستروانتریت، مننژییت و دیابت و تب مالت و مشکلات تنفسی و نقص سیستم ایمنی و مشکلات پوستی و... بستری می باشد. اتاق ها مجهز به سیستم گرمایش فنکویل می باشد، اما سیستم سرمایشی ندارد و پنجره ها دو جداره می باشد. در صورت نیاز کودک، به اقدامات تخصصی تر کودک به ارومیه و تبریز اعزام می گردد.

 

سرپرستار  بخش:  اکرم تاج الدینی ( کارشناس پرستاری )

پرسنل پرستاری ثابت با احتساب مسئول بخش:  15 نفر

پرسنل خدمات: 6 نفر

در شیفت صبح کار علاوه بر پرستار یک منشی و سرپرستار ویک خدمات و کمکی مشغول خدمت می باشد و در شیفت عصر و شب دو نفر پرستار و یک خدمات و یک کمکی کار می کنند.      

پذیرش بیماران از بخش های اورژانس، درمانگاه، مطب پژشکان و انتقالی از بخش NICU، مغز و اعصاب، جراحی مردان و زنان می باشد.

 

لیست تجهیزات بخش:

تجهیزات این بخش شامل دستگاه دی سی شوک و ساکشن و پمپ سرنگ می باشد. هر اتاق بیمار دارای 3 تخت و 4 کمد وسایل و یک میز غذاخوری و دستشویی مجزا می باشد . در بخش 4 دستگاه یخچال برای استفاده ی بیماران و یک عدد برای پرسنل و یک عدد برای داروهای بخش موجود می باشد.