English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: دوشنبه ٢٩ مرداد ١٣٩٧

آمار بازدید

بازديدکنندگان امروز : 89
کل بازديدکنندگان : 484525
بازديدکنندگان آنلاين : 11


  چاپ        ارسال به دوست

بهورزان محیطی ترین سفیران سلامت در سطح روستا ها

به گزارش باغچه ای مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان مهاباد

بهورزان محیطی ترین سفیران سلامت در سطح روستا ها  

مراسم روز بهورز در شهرستان مهاباد در محل سالن آمفی تأتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد مهاباد برگزار شد.

پنجشنبه 9 شهریور ماه مراسم روز بهورز با حضور مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد،نماینده فرمانداری،رئیس دفتر نماینده مردمی شهرستان مهاباد،بخشدار شهر خلیفان،شورای شهر گوگ تپه ،نماینده شورای خیرین سلامت،بسیج جامعه پزشکی، بهورزان و بهورزان بازنشسته و نمایندهای بازنشستگان شبکه بهداشت و درمان مهاباد در محل سالن آمفی تأتر دانشگاه آزاد اسلامی مهاباد برگزار شد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد گفت:بهورزان از محیطی ترین پیام آوران بهداشتی در جامعه روستائیان به شمار می روند که با زحمت و تلاش در نقاط دور دست کشور در راستای ارتقاء شاخص های سلامت از جمله،بهداشت محیط،بهداشت مدارس،مراقبت از مادران باردار ، واکسیناسیون، برنامه های ایراپن و ... تلاش می نمایند.

وی افزود: نظام شبکه های بهداشت و خانه های بهداشت از سال 63 آغاز به کار نمود و افتخاری است برای استان آذربایجان غربی که اولین خانه بهداشت در این استان بنا نهاده شد و هدف از ایجاد خانه های بهداشت و بهورزان بومی در این خانه ها ارائه خدمات مطلوب سلامت به روستائیان عزیز بود.


دکتر مرزنگ گفت: در شهرستان مهاباد 65 خانه بهداشت وجود دارد که تعداد 117 بهورز در این خانه های بهداشت مشغول به خدمت می باشند همچنین یک مرکز آموزشی در این شهرستان وجود دارد که در حال حاضر شش دانش آموز را آموزش می دهد. این دانش آموزان نیز به زودی وارد چرخه خدمت رسانی به روستائیان عزیز می شوند.

وی خاطرنشان ساخت:بهورزان از جنس مردم خودمان هستند و این باعث می شود که در ارتقاء سلامت روستائیان و آموزش های سلامت به مردم موفق باشند و گیرایی مردم هم نسبت به این قشر زحمتکش افزایش یابد.

دکتر مرزنگ در پایان اظهار داشت:متاسفانه اخیرا در یکی از روستا های ما خبر از استعمال دخانیات توسط کودکان خردسال شنیده شد که بهورز زحمتکش این روستا با پیگیری ،مراقبت، هشدار و آموزش های لازم سبب جلوگیری از استعمال دخانیات توسط این کودکان گردید.

در پایان این مراسم به 31 نفر از بهورزان نمونه کشوری،استانی،شهرستانی ،خانواده بهورز مرحومه منیره اسلامخواه و مربیان نمونه با ارائه لوح تقدیر و هدایا تقدیر به عمل آمد.

همشهریان عزیز برای دریافت اطلاعات تکمیلی می توانند به کانال تلگرامی روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان مهاباد مراجعه نمایند.avaye_salamat_mahabad@

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 


١١:٥٣ - 1396/06/11    /    شماره : ١٥٥٣٥    /    تعداد نمایش : ٣٥٨خروج