English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: دوشنبه ٢٩ مرداد ١٣٩٧

آمار بازدید

بازديدکنندگان امروز : 85
کل بازديدکنندگان : 484521
بازديدکنندگان آنلاين : 11


  چاپ        ارسال به دوست

ارتقاء سلامت شهروندان مهمترین شاخص توسعه یافتگی 

 

 


به گزارش باغچه ای مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان مهاباد

ارتقاء سلامت شهروندان مهمترین شاخص توسعه یافتگی

این مطلب را معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مهاباد در سومین کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی در شهرستان مهاباد اعلام کرد.

سه شنبه 14 شهریور ماه سومین کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی شهرستان با موضوع بهداشت مدارس،بررسی کیفیت و پوشش آب شرب شهری و روستایی و ساماندهی حیوانات ناقل بیماری با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مهاباد،مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد ،مهندس داراب مسئول دبیرخانه سیاستگذاری سلامت استان آذربایجان غربی و روسای ادارات شهرستان در محل سالن کنفرانس فرمانداری برگزار شد.


معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مهاباد گفت: در جوامع امروز مهمترین اصل برای افزایش شاخص های یک جامعه بدون توجه به ارتقا سلامت شهروندان میسر نمی شود.

وی افزود: توجه و اهمیت به مسایل تغذیه و بهداشتی در جامعه بسیار اهمیت دارد استفاده از غذاهای آماده و فست فود ها در جوامع امروزی سبب بروز انواع بیماری ها از جمله سرطان می شود.

وی خاطرنشان ساخت: دشمنان یک کشور از طریق انتقال آرام یک بیماری در کشور دیگر سعی در ضربه زدن به اقتصاد و سلامت مردم آن جامعه نموده و ما باید نسبت به این امور هوشیاری ویژه داشته باشیم.

دکتر شجاعی گفت: نیاز جوامع امروزی به مواد غذایی امری اجتناب ناپذیر است از این رو حفظ و تامین امنیت غذایی از مزرعه تا سفره بسیار حائز اهمیت می باشد ماباید نسبت به موادغذایی و تامین سلامت ذائقه مردم بسیار حساس باشیم.

وی اظهار داشت:حفظ و ارتقای سلامت دانش آموزان و آینده سازان ایران اسلامی برای حوزه فرمانداری حائز اهمیت بوده از این رو تامین بهداشت آب شرب و تغذیه سالم و بهداشت محیط برای سرویس های بهداشتی مهم می باشد.

وی در پایان گفت:تامین آب شرب شهری سالم شهرستان توسط آبفای شهری و روستایی و ساماندهی سگهای ولگرد توسط شهرداری انجام می شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد گفت: برنامه هاي جامع سلامت مدارس عبارتست از فعاليت هايي كه براي تامين ، حفظ و ارتقاي بهداشت جسمي ، رواني ، اجتماعي و عاطفي دانش آموزان انجام مي شود.

وی خاطرنشان ساخت: چنانچه در مدرسه آب سالــم و سرويسهاي بهداشتـي و فضـاي  كافي و تجهيزات و وسايل مناسب و استاندارد و سيستم صحيح جمع آوري زباله و فاضـلاب وجـود نداشته باشـد و به طـور كلـي آسايش محيطي فراهم نشود به طور قطع تلاشهاي آموزشـي و پرورشـي معلمـان و مـربيـان بازدهي مطلوب نخواهدداشت.

وی افزود: در سالتحصیلی جدید با فروشندگان مواد غذایی که در مدارس اقدام به فروش مواد غذایی غیر بهداشتی می نمایند برخورد جدی می شود و در صورت تکرار به مراجع قضایی تحویل داده خواهند شد.

دکتر مرزنگ گفت: وظیفه شبکه بهداشت و درمان مهاباد نظارت بر کیفیت آب شرب مصرفی در حوزه شهرستان بوده و تامین آب سالم و کلر زنی بر عهده آبفای شهری و روستایی می باشد.

همشهریان عزیز برای دریافت اطلاعات تکمیلی می توانند به کانال تلگرامی روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان مهاباد مراجعه نمایند.asmahabad@

 


 


١١:١٢ - 1396/06/15    /    شماره : ١٥٥٩٩    /    تعداد نمایش : ٢٨٠خروج