English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: دوشنبه ٢٩ مرداد ١٣٩٧

آمار بازدید

بازديدکنندگان امروز : 86
کل بازديدکنندگان : 484522
بازديدکنندگان آنلاين : 11


  چاپ        ارسال به دوست

یکی از کارگرو ه های موفق در سطح استان

به گزارش باغچه ای مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان مهاباد

یکی از کارگرو ه های موفق در سطح استان

این مطلب را مسئول دبیرخانه سیاستگذاری سلامت استان در سومین کارگروه تحصصی سلامت و امنیت غذایی شهرستان مهاباد اعلام کرد.

مهندس دارابی مسئول دبیرخانه سیاستگذاری سلامت استان آذربایجان غربی گفت : با توجه به بند 4 سیاستهای ابلاغی مقام معظم رهبری مبنی بر انسان سالم با رویکرد همه جانبه افرادی که دارای ابعاد جسمی و روحی و روانی و اجتماعی و معنوی سالم باشد به عنوان یک انسان سالم شناخته می شود.

وی افزود : برای همین فلسفه وجود معاونت اجتماعی در وزارت متبوع و در سطح دانشگاه های علوم پزشکی احساس شد که 4 فعالیت مهم را برعهده دارند.

وی خاطرنشان ساخت: دو مدیریت و چهار اداره بدنه اصلی این معاونت را تشکیل دادند که جز شرح وظایف معاونت امور اجتماعی بود و شامل نظارت بر سازمان های مردم نهاد و سمن ها،موسسات خیریه سلامت،دبیرخانه کارگروه سلامت و امنیت غذایی که وسعت پیدا کرد و به نام دبیرخانه و یا مرکز سیاستگذاری سلامت استان که کمیته های فرعی آن در شهرستان ها اجرا می شود.

 مهندس دارابی گفت: مولفه های اجتماعی موثر بر سلامت شامل دو اداره ارتقا و تعامل سلامت و یا همان آسیب های اجتماعی که در حال حاضر سند پیشگیری از طلاق و شورای اجتماعی کشور که وزیر کشور دبیر این شورا را بر عهده دارد و ریاست این شورا بر عهده رئیس جمهور می باشد زنان و کودکان کار،وضعیت اعتیاد و مواد مخدر و موضوعات خودکشی براساس مشکلات موجود در سطح کشور این اداره تأسیس شد و دیگری اداره تعامل و همکاری های بین بخشی و توسعه پایدار و تمامی برنامه ها و سیاستهای ابلاغی مقام معظم رهبری در برنامه ششم توسعه قرار گرفت که با تفاهم نامه فی مابین وزارت کشور و بهداشت و در استان ها دانشگاه های علوم پزشکی با استانداری ها امضا شد به زودی اجرا می شود.

مسئول دبیرخانه سیاستگذاری سلامت استان آذربایجان غربی: شهرستان مهاباد در پی بازدید های انجام گرفته جزو شهرستان های نمونه در سطح استان به شمار می رود و عملکرد کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی شهرستان در طی ارزیابی های انجام گرفته در طول سه ماه و یا شش ماه موفقیت آمیز بوده که نشان از تعامل و همکاری مستمر سایر ادارات در این حوزه بوده است.

 همشهریان عزیز برای دریافت اطلاعات تکمیلی می توانند به کانال تلگرامی روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان مهاباد مراجعه نمایند.asmahabad@

 

 


١١:٢٦ - 1396/06/19    /    شماره : ١٥٦٣٩    /    تعداد نمایش : ٢٣٢خروج