English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: دوشنبه ٢٩ مرداد ١٣٩٧

آمار بازدید

بازديدکنندگان امروز : 98
کل بازديدکنندگان : 484534
بازديدکنندگان آنلاين : 13


  چاپ        ارسال به دوست

امحا بیش از 25 تن انواع مواد غذایی غیر قابل مصرف و غیر بهداشتی در شهرستان مهاباد

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش باغچه ای مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان مهاباد

امحا بیش از 25 تن انواع مواد غذایی غیر قابل مصرف و غیر بهداشتی در شهرستان مهاباد

کارشناس مسئول بهداشت محیط مهاباد عملکرد فعالیت های انجام گرفته در حوزه بهداشت را در سال 95 تشریح کرد.

کارشناس مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت مهاباد گفت: در پی اجرای طرح تشدید نظارت بر مراکز تهیه و توزیع و فروش مواد غذایی و اماکن عمومی توسط بازرسین بهداشت محیط بیش از 25 هزار کیلو گرم انواع مواد غذایی و آشامیدنی غیر مجاز شامل 3600 کیلو گرم نمک تقلبی و 22  تن مواد غذایی غیر قابل مصرف به ارزش بیش از 300 میلیون ریال به دلیل تقلبی بودن و فقدان مشخصات 9 گانه و فاسد شدن توقیف شده بود و در صورت مصرف می توانست سلامتی شهروندان را با تهدید مواجه کند.


وی افزود: تشکیل 5216 مورد پرونده الکترونیکی برای مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی،انجام 11 هزار و 182 مورد بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی بین راهی،معرفی 109 مورد از متخلفین که شرایط 9 گانه مواد غذایی را رعایت نکرده و پلمپ 47 واحد صنفی متخلف به دلیل رعایت نکردن موارد بهداشتی انجام گرفته است.


وی بیان داشت:در اجرای طرح بازرسی ادارات دامپزشکی ، اصناف ، نظارت بر اماکن ، تعزیرات حکومتی ، ستاد اجرائیات شهرداری ، صنعت و معدن و تجارت با این شبکه گشت های بازرسی مشترک داشتند و به طور متوسط 20 نفر از بازرسین وکارشناسان بهداشت محیط در قالب 3 تیم 2 نفره و در ساعات بعد از ظهر در قالب 4 تیم دو نفره از مراکز تهیه، توزیع، عرضه و فروش مواد غذایی بازدید نموده اند.


مهندس امینی اظهار داشت:صدور 4795 عدد کارت معاینات پزشکی برای شاغلین و متصدیان مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و صلاحیت مکانی برای 379 مورد و 27 موردجریمه دیر کرد کارت بهداشت انجام شده است.


وی خاطرنشان ساخت:48792 مورد کلرسنجی آب شرب شهری و روستایی،2096 مورد نمونه برداری میکروبی از آب شرب شهری و روستایی،نمونه برداری مشکوک از مواد غذایی به تعداد 136 موردانجام گرفته است.


کارشناس مسئول بهداشت محیط مهاباد گفت:تجهیز کلیه بازرسین بهداشت محیط به دستگاه های دیجیتالی پرتابل سنجش کیفیت مواد غذایی،خریداری 9  عدد تبلت و تجهیز اتاق بحران بهداشت محیط شهرستان به دستگاه های روز که در مواقع وقوع بحران به کارگیری می شود.


مهنس امینی در پایان اضافه کرد: اگر مردم از مراکزی شکایت داشته باشند می توانند با سامانه تلفن رایگان 190 و تلفن مستقیم واحد سلامت محیط کار شهرستان مهاباد(42442250) تماس حاصل نمایند و شکایت‌های بهداشتی خود را اعلام تا مسئولان مربوطه بررسی و نظارت را انجام دهند.


شایان ذکر است شرایط 9 گانه شامل نام محصول ، نام و آدرس کارخانه تولید کننده ، شماره پروانه( ساخت یا کد بهداشتی )،سری ساخت ، تاریخ تولید و انقضاء ، وزن ، شرایط نگهداری ترکیب و فرمول فرآورده ، جمله ساخت ایران می باشد.

 

همشهریان عزیز برای دریافت اطلاعات تکمیلی می توانند به کانال تلگرامی روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان مهاباد مراجعه نمایند.asmahabad@

 

 


١١:٠٢ - 1396/07/12    /    شماره : ١٥٩٣٩    /    تعداد نمایش : ٢١٤خروج