English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: دوشنبه ٠٥ مهر ١٤٠٠

آمار بازدید

بازديدکنندگان امروز : 257
کل بازديدکنندگان : 1010125
بازديدکنندگان آنلاين : 2


  چاپ        ارسال به دوست

بهورزی زیربنای اصلی نظام سلامت در کشور

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش باغچه ای مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان مهاباد

بهورزی زیربنای اصلی نظام سلامت در کشور

این مطلب را دکتر حسینی در دیدار با بهورزان نمونه شهرستان مهاباد اعلام کرد.

دیدار چند دقیقه ای مدیر شبکه ، رئیس مرکز بهداشت،رئیس بیمارستان با بهورزان نمونه کشوری ،استانی و شهرستانی در سالن اجتماعات مرکز بهداشت با رعایت فاصله گذاری اجتماعی برگزار شد.

دکتر حسینی با تبریک روز بهورز به بهورزان شهرستان مهاباد بیان داشت: آرزوی قلبی من این بود که به اینجانب لقب بهورز می دادند و بسیار ناراحتم از اینکه به واسطه ویروس منحوس کرونا نمی توانم وقت بیشتری را برای سرکشی از خانه های بهداشت و دیدار با همکاران گذشته داشته و از زحمات عزیزان بهورز از نزدیک نظاره گر شوم.


دکتر حسینی فعالیت بهورزان را به زیر بنای ساختمان تشبیه کرد و  خاطرنشان کرد: فعالیت بهورزان در سراسر کشور و نقاط دور افتاده مانند زیر بنای یک ساختمان که جزو ستون های اصلی یک سازه و سبب استحکام  یک ساختمان می باشد اگر چه ممکن است دیده نشود ولی کار و فعالیت شما ضامن سلامت جسم و روح و روان جامعه می باشد.


وی افزود: به خاطر عدم تجمع در شرایط فعلی بیماری کرونا از هر مرکز خدمات جامع سلامت روستایی یک نفر به عنوان نمونه معرفی شد کسب موفقیت مربی بهورزی نمونه کشوری، سه نفر نمونه استانی و 13 نفر نمونه شهرستانی نشانگر فعالیت و تلاش بی شائبه همه عزیزان بهورز در همه نقاط روستایی شهرستان می باشد.

مهندس امینی رئیس مرکز بهداشت مهاباد ضمن تبریک روز بهورز بیان داشت:بهورزان توانمند شهرستان در سرشماریها و در برنامه غربالگری فشار خون  و اجرای برنامه سراسری واکسیناسیون هر جا که مرکز بهداشت به مشکل برخورد بهورزان پای کار بودند عزیزانی که در این جلسه حضور دارند یک دسته گلی از گلزار بسیار ارزشمند بهورزی می باشند و اگر شرایط فعلی نبود قطعا با برگزاری یک مراسم در خور همکاران بهورز از زحمات این عزیزان قدردانی می شد.


وی افزود: از روز اول مدیریت ، دکتر حسینی پیشنهاد دادند که در صورت عادی بودن شرایط کرونا در یک فضای باز و با دعوت از سنگربانان خط مقدم عرصه سلامت از زحمات این عزیزان قدردانی کنیم ولی به خاطر وجود محدودیتهای کرونایی و شرایطی که در آن قرار داریم قادر به برگزاری مراسم نبودیم.

رئیس مرکز بهداشت با تشبیه نظام سلامت به یک پرنده بیان داشت: نظام سلامت دارای دو بال بهداشت و درمان می باشد پرنده نظام سلامت برای به پرواز به در آمدن باید هر دو بال به صورت همزمان و نظامند پر کشیده تا پرنده به پرواز درآید که خوشبختانه این تعامل سازنده در شبکه بهداشت و درمان مهاباد وجود دارد.

در پایان از مربی بهورزی نمونه کشوری و 16 بهورز نمونه استانی و شهرستانی توسط مسئولین شبکه  در حیاط مرکز بهداشت بدلیل جایز نبودن ماندگاری بیشتر از حد متعارف در فضای بسته تقدیر به عمل آمد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 ٠٩:٢٠ - 1400/06/15    /    شماره : ٣٨٣٤٠    /    تعداد نمایش : ٥٤خروج