English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: جمعه ٢١ مرداد ١٤٠١

آمار بازدید

بازديدکنندگان امروز : 130
کل بازديدکنندگان : 1119161
بازديدکنندگان آنلاين : 2


  چاپ        ارسال به دوست

ساماندهی پسماندهای شهری مهاباد در سایت مشترک

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش باغچه ای مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان مهاباد

ساماندهی پسماندهای شهری مهاباد در سایت مشترک

این مطلب را معاون سیاسی امنیتی اجتماعی فرمانداری ویژه شهرستان مهاباد اعلام کرد.

معاون سیاسی امیتی اجتماعی فرماندار مهاباد در جلسه پسماند بیان داشت: دپوی نخاله‌های ساختمانی در ورودی‌های شهر و پراکندگی آن در برخی از مناطق، سیمای شهر را نازیبا کرده و براین اساس مکان‌یابی برای احداث یک سایت ویژه این مواد در دستور کار قرار دارد.

وی ادامه داد: هم اکنون تنها سایت مجاز دپوی نخاله‌های ساختمانی در منطقه سیدآباد بوده و دور ریختن و تردد هرگونه ضایعات ساختمانی با همکاری نیروی انتظانی پیگیری خواهد شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری ویژه مهاباد گفت: تکمیل زیرساخت های سایت مشترک مهاباد و میاندوآب هم برای مدیریت شیرابه و همچنین فنس کشی اطراف آن توسط شهرداری ها این ۲ شهرستان در حال انجام است و انتظار داریم تا پایان سال نسبت به راه اندازی کامل آن اقدام شود.

پاکزاد اظهار کرد: هم اکنون واگذاری زمین سایت پسماند مشترک مهاباد و میاندوآب با همکاری منابع طبیعی انجام شده و از پاییز سال گذشته زباله های سطح شهر به آن مکان منتقل می‌شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد بیان داشت: در عصر حاضر مدیریت پسماندهای بیمارستانی شاید مهم تر از تولید آن باشد زیرا در صورت اجرا نشدن برنامه های ساماندهی پسماند بیمارستانی باید در آینده شاهد تاثیرات مخرب آن روی سلامت انسان و محیط زیست باشیم .

دکتر حسینی افزود: حفظ سلامت شهروندان خط قرمز شبکه بهداشت و درمان مهاباد می باشد و با واحد های بخش خصوصی که در تفکیک پسماندها و یا تحویل به موقع به واحد بی خطر ساز بیمارستان همکاری نکنند و یا افرادی که خللی در تحویل این پسماند ها به واحد بی خطرساز بیمارستان وارد کنند برخورد قانونی خواهد شد.

نظارت مستمر بر فعالیت واحدهای جمع‌آوری ضایعات، دفع اصولی و مهندسی زباله‌های بیمارستانی، و استفاده از ظرفیت صدا و سیمای مهاباد در تولید و پخش برنامه‌های زیست محیطی از دیگر مصوبات این کارگروه بود.

 


١٣:٤٦ - 1401/04/29    /    شماره : ٤٥٥٠٤    /    تعداد نمایش : ٤٥خروج