English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: جمعه ٢١ مرداد ١٤٠١

آمار بازدید

بازديدکنندگان امروز : 217
کل بازديدکنندگان : 1119248
بازديدکنندگان آنلاين : 3


  چاپ        ارسال به دوست

کشف و ضبط 2 هزار لیتر دوغ غیر قابل مصرف

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش باغچه ای مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان مهاباد

کشف و ضبط 2 هزار لیتر دوغ غیر قابل مصرف

کارشناسان بهداشت محیط مرکز بهداشت مهاباد طی بازدید یک روزه از واحد های تهیه و توزیع مواد غذایی موفق به کشف و ضبط 2 تن دوغ غیر بهداشتی شدند.

مهندس سوران ارمی مسئول بهداشت محیط شهرستان مهاباد بیان داشت: کارشناسان بهداشت محیط در راستای اجرای طرح‌تشدید نظارت بر واحدهای صنفی و مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی 2 هزار لیتر دوغ غیربهداشتی کشف و ضبط کردند.

وی اظهار داشت: ارزش ریالی این مقدار دوغ توقیف شده بالغ بر 600 مسلیون ریال بود که به زودی با کسب مجوز از مراجع قضایی امحا می شود.

مهندس ارمی  افزود: 2 تن دوغ توقیف شده به دلیل تقلبی بودن و فقدان مشخصات ۹ گانه و فاسد شدن به علت رعایت نکردن شرایط نگهداری توقیف شده بودند و در صورت مصرف می توانست سلامتی شهروندان را با تهدید مواجه کند. و فروشنده گان متخلف با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند.

مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت مهاباد اضافه کرد: نگهداری و توزیع نوشیدنی‌ها به ویژه مواد لبنی باید در شرایط خاص صورت گیرد و فروش این مواد غذایی بدون در نظرگرفتن شرایط سرمای مورد نیاز برای این نوع محصولات ممنوع می باشد.

مهندس ارمی خاطرنشان ساخت:  بازدید از واحدهای صنفی توسط نیروهای بهداشت محیط و حرفه ای  هر روز به غیر از روزهای تعطیل از ساعت ۸صبح تا 8 شب با حضور 20 بازرس در قالب تیم های دو نفره انجام می شود.در جریان اجرای این بازدید ها از کلیه مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و واحد های صنفی بازدید به عمل می آید.

وی از شهروندان خواست از خرید مواد غذایی فاقد شرایط 9 گانه بسته بندی شده خودداری نمایند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف با شماره تلفن گویای 190 و یا شماره تلفن 42442250 واحد بهداشت محیط و کار مهاباد تماس گرفته و موارد تخلف را اطلاع دهند.

شایان ذکر است: شرایط 9 گانه شامل نام محصول ، نام و آدرس کارخانه تولید کننده ، شماره پروانه (ساخت یا کد بهداشتی) ، سری ساخت ، تاریخ تولید و انقضاء ، وزن ، شرایط نگهداری ،ترکیب و فرمول فرآورده ، جمله ساخت ایران می باشد.

 

 


١٤:١٨ - 1401/04/29    /    شماره : ٤٥٥٠٦    /    تعداد نمایش : ٤٠خروج