English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: جمعه ٢١ مرداد ١٤٠١

آمار بازدید

بازديدکنندگان امروز : 119
کل بازديدکنندگان : 1119150
بازديدکنندگان آنلاين : 2


  چاپ        ارسال به دوست

دارویار طرحی برای افزایش پوشش بیمه ای داروها و کاهش پرداختی از جیب مردم

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش باغچه ای مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان مهاباد

دارویار طرحی برای افزایش پوشش بیمه ای داروها و کاهش پرداختی از جیب مردم

این مطلب را مدیر نظارت بر مواد و فرآوردهای دارویی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه اعلام کرد.

دکتر صدیق راد مدیر نظارت بر مواد و فرآورده های دارویی دانشگاه علوم پزشکی استان آذربایجان غربی در گفتگو با صدا و سیمای مرکز مهاباد بیان داشت: 1378 قلم دارویی که قبلا در لیست تعهدات سازمان های بیمه گر نبودند وارد لیست سازمانهای بیمه گر شدند و یا تعهداتشان افزایش پیدا کرد.

وی افزود: در ابتدای این طرح ارز تخصیص یافته به دارو که در واقع به نوعی یارانه محسوب می شد از شرکت های تولید کننده گرفته شد و طبیعتا با این کار قیمت دارو افزایش می یابد برای اینکه مردم این افزایش قیمت را احساس نکنند بیمه ها موظف شدند اقلام تحت پوشش خود را بیشتر کنند و یا اقلامی که تحت پوشش بیمه ها بودند سقف تعهدات آن ها افزایش یافته و 366 قلم دیگر  از تعداد اشاره شده به لیست سازمان های بیمه گر اضافه شده است.

دکتر صدیق راد اظهار داشت: در گام بعدی دارو های OTC یا بدون نسخه به لیست سازمان های بیمه گر مجددا اضافه خواهد شد این طرح برای حمایت از مصرف کننده در زمانی که یارانه حذف می شود و اینکه تولید کننده بتواند به وفور و به حد کفایت دارو را تولید نماید و در بازار دارویی، دارو موجود باشد و مردم بتوانند به داروهای تجویزی توسط پزشکان دسترسی داشته باشند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: بیماران حتما باید با نسخه پزشک که از طریق الکترونیکی تجویز می شود برای دریافت دارو های خود به داروخانه ها مراجعه نمایند.

 

 


٢١:٣٤ - 1401/05/06    /    شماره : ٤٥٦٩٥    /    تعداد نمایش : ٢٧خروج