English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: سه شنبه ١٤ آذر ١٤٠٢

آمار بازدید

بازديدکنندگان امروز : 239
کل بازديدکنندگان : 1370540
بازديدکنندگان آنلاين : 3


  چاپ        ارسال به دوست

آغاز برنامه سرشماری پزشک خانواده در شهر مهاباد

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش باغچه ای مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان مهاباد

آغاز برنامه سرشماری پزشک خانواده در شهر مهاباد

مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد از آغاز برنامه سرشماری برنامه پزشک خانواده شهری از 13 شهریور ماه خبر داد.

دکتر امید صادق امیری در گفتگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان مهاباد بیان داشت: سرشماری با حضور 51 پرسشگر در قالب 17 گروه سه نفره در سطح شهر مهاباد به منظور بروز رسانی اطلاعات خانوارهای سطح شهر برای ارائه خدمات با کیفیت پزشک خانواده شهری و نظام ارجاع با هدف کاهش هزینه های درمانی بیماران انجام می گردد.

وی افزود: پرسشگران در قالب 17 تیم سه نفره ساماندهی شده اند که شامل دو مراقب سلامت و یک بهورز می باشند. این عزیزان با داشتن کارت شناسایی معتبر به منازل شهروندان مراجعه نموده و اطلاعات خانوارها را به روز رسانی می نمایند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد بیان داشت: شهر مهاباد با جمعیت بیش از 174 هزار نفر به چندین بلوک تقسیم شده و در هر بلوک تیم سلامت شامل یک نفر پزشک خانواده، مراقب سلامت و ماما به خانوارهای سطح شهر خدمات سلامت ارائه می دهند.

وی خاطرنشان کرد: هر مراقب سلامت جمعیت یک هزار و پانصد نفر،هر پزشک جمعیت 3 هزار نفری را تحت پوشش خود قرار می دهد هر فرد مراجعه کننده باید ابتدا به مراقب سلامت مراجعه نموده در صورت لزوم با معرفی مراقب سلامت به پزشک خانواده ارجاع داده شده و در صورت صلاحدید پزشک خانواده به سطح 2 شامل خدمات تخصصی ارجاع می یابد.

وی پیش‌بینی کرد: برنامه سرشماری تا پایان مهر ماه ادامه دارد و پس از آن در هر بلوک با آماده شدن پایگاه‌ها ثبت‌نام از شهروندان انجام و رسما برنامه پزشکی خانواده شهری و اقدامات مرتبط صورت می پذیرد.

 

 


١٢:٤٥ - 1402/06/16    /    شماره : ٥٦١٤٠    /    تعداد نمایش : ٨٤خروج