English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: جمعه ٠٤ خرداد ١٣٩٧

آمار بازدید

بازديدکنندگان امروز : 56
کل بازديدکنندگان : 464195
بازديدکنندگان آنلاين : 3


  چاپ        ارسال به دوست

افزایش امید به زندگی در بیماران سرطانی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش باغچه ای مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان مهاباد

افزایش امید به زندگی در بیماران سرطانی

این مطلب را متخصص بیماری های داخلی بیمارستان مهاباد در مصاحبه به برنامه زنده صدا و سیمای مرکز مهاباد اعلام کرد.

سرطان به عنوان یکی از بیماری های مزمن و شایع در بسیاری از کشورهای جهان شناخته شده است. محققان می گویند عوامل بسیاری در شیوع این بیماری نقش دارد که رژیم غذایی نامناسب، سبک زندگی نادرست، نداشتن تحرک ،چاقی ،مصرف دخانیات و افزایش آلاینده ها بخشی از آن است.هم اکنون سرطان در کشورهای توسعه یافته دومین علت مرگ و میر (اولین علت، بیماری های قلب و عروق و سومین علت حوادث و سوانح جاده ای است)

دکتر سیاوش میرکی متخصص داخلی بیمارستان امام خمینی (ره) مهاباد گفت: بيش از ۴۰% موارد سرطان قابل پيشگيري هستند و یک سوم ديگر بيماران در صورت تشخيص به موقع قابل درمان قطعي مي باشند. در بقيه ی بيماران نيز كه غير قابل درمان هستند، انجام درمان هاي حمايتي به بهبود كيفيت زندگي بيماران كمك اساسي خواهدکرد.

وی افزود: بیماری سرطان معمولا در سنین بالاتر رخ می دهد و با توجه به اینکه جمعیت سنین بالا در جامعه روبه افزایش است رشد و پیشرفت تکنولوژی پزشکی در درمانهای بیماران سرطانی سبب افزایش امید به زندگی در بیماران سرطانی شده است.


وی اظهار داشت: بر اساس مطالعه محققان ۴ نوع بیماری عفونی منشاء بسیاری از سرطان ها شناخته شده است که شامل ویروس پاپیلومای انسانی، هلیکو باکترپیلوری و هپاتیت B وC است. این عفونت ها در واقع عامل ایجادمواردی از سرطان های گردنه رحم، روده و کبد است شایع ترین نوع سرطان ناشی از بیماری های عفونی در زنان، سرطان دهانه رحم و در مردان، سرطان های کبد و روده است. این در حالی است که با مهار این ویروس ها می توان از تعداد موارد ابتلا به سرطان کاست

متخصص بیماری های داخلی خاطر نشان ساخت: بدون شک تمام این افراد به سرطان مبتلا نمی شوند و عوامل دیگری نیز در بروز سرطان معده مانند رژیم غذایی نامناسب و نداشتن تحرک جسمی ،چاقی و دخانیات نقش دارد.

 


١٣:١٨ - 1396/11/09    /    شماره : ١٧٦٦٩    /    تعداد نمایش : ١٧٦خروج