English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: دوشنبه ١٩ آذر ١٣٩٧

آمار بازدید

بازديدکنندگان امروز : 193
کل بازديدکنندگان : 509973
بازديدکنندگان آنلاين : 11


  چاپ        ارسال به دوست

اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر و تحکیم بنیان خانواده ها یکی از راههای پیشگیری از اعتیاد

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش باغچه ای مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهاباد

اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر و تحکیم بنیان خانواده ها یکی از راههای پیشگیری از اعتیاد

این مطلب را مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد در همایش مبارزه با مواد مخدر شهرستان مهاباد اعلام کرد.

پنجم تیرماه همایش مبارزه با مواد مخدر به دبیری شبکه بهداشت و درمان و ریاست فرمانداری شهرستان مهاباد و با حضور امام جمعه،معاون استاندار و فرماندار ویژه، فرماندهان نظامی و مسئولین اداری و سازمان های مردم نهاد در محل سالن سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان مهاباد برگزار شد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهاباد در این همایش گفت: امروزه مصرف مواد مخدر در مراکز آموزشی شیوع یافته و همین امرسبب افزایش مصرف این مواد در بین نوجوانان و جوانان شده است.

سامرند مرزنگ افزود: در دو سال گذشته حدود ۲۰۰ نوع قرص اعتیاد آور در کشور وجود داشت، اما هم اکنون یکهزار و ۵۰۰ نوع قرص اعتیاد آور وجود دارد که بسیاری از جوانان و خانواده ها را گرفتار کرده است.

وی افزود:از اهداف برگزاری این همایش اجتماعی کردن مبارزه با موادمخدر، شناساندن موادمخدرجدید و تحکیم بنیان خانواده ها می باشد.


امام جمعه مهاباد بیان داشت: مبارزه با مواد مخدر تنها با دخالت نیروی انتظامی امکان پذیر نیست بلکه بسیج عمومی برای مبارزه با آن لازم است و همت خانواده ها را می طلبد.

وی افزود: در ادامه خواستار توجه ویژه روحانیون مهاباد به امر آگاه سازی خانواده ها در زمینه مواد مخدر شد.

 

فرماندار شهرستان مهاباد اظهار داشت: برای مبارزه جدی با اعتیاد و ریشه کنی آن در جامعه باید رویکرد مبارزه با مواد مخدر تغییر یابد. مبارزه با مواد مخدر باید در سطح جامعه فراگیر شود و برای ریشه کنی این پدیده شوم همه مردم و مسئولان عزم خود را جزم کنند.

فرمانده انتظامی شهرستان مهابادگفت: از بدو انقلاب تاکنون نیروی انتظامی سه هزار و۷۰۰ شهید و ۱۱ هزار جانباز را در بحث مبارزه با مواد مخدر تقدیم جامعه کرده است.

سرهنگ ظهیریان افزود: مشکلات اجتماعی متأسفانه رو به افزایش است و این زنگ خطر را برای همه ما به صدا درآورده است.

در ادامه تئاتری با مضمون تأثیرگذاری اعتیاد برخانواده ها و قطعه سرودی توسط اعضای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اجرا شد.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


١٤:٢٥ - 1397/04/06    /    شماره : ١٩٥٠٥    /    تعداد نمایش : ٩٩خروج