English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: دوشنبه ١٩ آذر ١٣٩٧

آمار بازدید

بازديدکنندگان امروز : 243
کل بازديدکنندگان : 510023
بازديدکنندگان آنلاين : 1


  چاپ        ارسال به دوست

آغاز سنجش سلامت بیش از 4000 نوآموز در شهرستان مهاباد

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش باغچه ای مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان مهاباد

آغاز سنجش سلامت بیش از 4000 نوآموز در شهرستان مهاباد

در طرح سنجش سلامت نوآموزان سلامتي که از 27 خرداد ماه آغاز شده بيش از 4 هزار نوآموز شهرستان مهاباد ارزيابي مي شوند.

فریبا اسکندری کارشناس سلامت جوانان،نوجوانان و مدارس مرکز بهداشت در گفتگو با روابط عمومی این شبکه گفت :هدف اصلی و عمده این برنامه، تشخیص و شناسایی به موقع نارسایی های جسمی، ارزیابی وضعیت ذهنی کودکان بدو ورود به مدرسه، کمک به بهبود کیفی آموزش و کنترل بعضی از عوامل موثر بر افت تحصیلی، بررسی میزان شیوع اختلالات جسمانی و روانی کودکان دارای مشکل و صدور شناسنامه سلامت برای تمامی کودکان و دستیابی به اطلاعات جامع آموزشی، بهداشتی و خانوادگی می باشد.

وي افزود: اين طرح براي نوآموزان شهري وحدفاصل سي کيلومتري شهرها براي ثبت نام دانش آموزان در پايه اول ابتدايي اجباري است و براي روستاهاي دور از اين فاصله اختياري و براساس تمايل والدين و يا توسط مراکز و خانه هاي بهداشتي انجام مي شود،اين طرح در پايگاه مدرسه زانيار و در پايگاه ميرزا رشيد شافعي تا پایان شهريورماه ادامه دارد و والدين داراي کودک کلاس اولي هر روز از ساعت هشت صبح تا يک بعداز ظهرمي توانندبه اين پايگاه  ها مراجعه کنند.

اسکندری گفت: نو آموزان بازمانده از سنجش سلامت در سالهای قبل نیز در مراکز بهداشتی درمانی نزدیک به محل زندگیشان مورد ارزیابی قرار می گیرند.

وی اضافه کرد: پوشش واکسیناسیون این نوآموزان به صورت 100 درصد خواهد بود و والدین این نوآموزان با در دست داشتن کارت سلامت تایید شده از دو پایگاه فوق به مرکز بهداشت شهرستان جهت انجام واکسینایون کودکان خود که زمان آن متعاقباً اعلام خواهد شد مراجعه نمایند. 

شایان ذکر است در این طرح کودکان در زمینه های بینایی، شنوایی، قد و وزن، دهان و دندان، آمادگی تحصیلی، اختلال رفتاری، گفتاری و اوتیسم ارزیابی می شوند .

 


 


١١:٠٧ - 1397/04/09    /    شماره : ١٩٥١٨    /    تعداد نمایش : ٧٥خروج