English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: دوشنبه ١٩ آذر ١٣٩٧

آمار بازدید

بازديدکنندگان امروز : 187
کل بازديدکنندگان : 509967
بازديدکنندگان آنلاين : 10


  چاپ        ارسال به دوست

خدمت رسانی کلینیک سیار دندانپزشکی به مناطق محروم مهاباد

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش باغچه ای مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان مهاباد

خدمت رسانی کلینیک سیار دندانپزشکی به مناطق محروم مهاباد

کلینیک سیار دندان پزشکی جنوب استان به مدت 4 روز به افراد محروم جامعه در شهرستان مهاباد خدمات سطح 1 و 2 دهان و دندان ارائه کرد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهاباد گفت: کلینیک سیار دندان پزشکی به روستاهای محروم این شهرستان که از مراکز خدمات جامع سلامت به دور هستند و یا رسیدن به این مراکز برای آنها مشکل است و یا در نقاطی از شهرستان که دسترسی گروههای هدف به مراکز سخت می باشد اعزام می‌شوند.

وی افزود: این کلینیک در قالب یک دستگاه یونیت مجهز به تمامی امکانات دندانپزشکی در طول هشت ساعت در روز همه خدماتی که در مراکز خدمات جامع سلامت نظیر قابل انجام است را ارائه می‌کند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهاباد بیان کرد: خدمات دندانپزشکی در روستاها با تعرفه دولتی ارائه شده و برای جامعه هدف که شامل دانش آموزان زیر ۱۴ سال و زنان باردار و شیرده هستند رایگان است.


وی افزود: خدمات دندانپزشکی قابل ارائه در کلینیک سیار شامل ترمیم و پرکردن دندان، جرم گیری، سیلانت تراپی، کشیدن دندان، رادیوگرافی دندان، درمان پالپ زنده، وارنیش فلوراید و سایر خدماتی که برحسب شرایط و نیاز بیمار ضروری باشد.

 

وی اظهار داشت: دو کلینیک دندانپزشکی در استان آذربایجان غربی با اختصاص هزینه اعتباری 8 میلیارد ریال توسط دانشگاه علوم پزشکی ارومیه راه اندازی شده که یک کلینیک در شمال استان و دیگری در جنوب استان فعالیت می نمایند.

دکتر مرزنگ گفت:این کلینیک در طول 4 روز به کلیه افراد ساکن در مناطق محروم و کم برخوردار از خدمات دندان پزشکی و با اولویت اقشار آسیب پذیر از قبیل معلولین ،دانش آموزان،مادران خدمات سطح 1 و 2 دهان و دندان ارائه کرد.

وی افزود:این کلینیک ها هر هفته در یکی از شهرستانهای شمال و جنوب استان مستقر شده و به مردم مناطق کم برخوردار  جامعه خدمات سطح 1 و 2 دهان و دندان ارائه می کنند.

وی افزود: برای هر یک از کلینیک ها در هر شهرستان مبلغ 50 تا 80  میلیون ریال بابت تجهیزات مصرفی دندانپزشکی هزینه می شودو کلیه خدمات ارائه شده در این کلینیک ها رایگان بوده و توسط دندانپزشکان داوطلب انجام می شود.

 

 

 

 


١٣:٣٦ - 1397/04/13    /    شماره : ١٩٥٧٦    /    تعداد نمایش : ١١٢خروج