English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: دوشنبه ١٩ آذر ١٣٩٧

آمار بازدید

بازديدکنندگان امروز : 205
کل بازديدکنندگان : 509985
بازديدکنندگان آنلاين : 11


  چاپ        ارسال به دوست

تولد نوزاد عجول در آمبولانس 115 مهاباد

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش باغچه ای مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان مهاباد

تولد نوزاد عجول در آمبولانس 115 مهاباد

همکاران فوریتهای پزشکی پایگاه عبداله کرده مهاباد جان مادر باردار و نوزادش را از مرگ نجات دادند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان مهاباد در پی شروع دردهای زایمانی در یک مادر باردار 30 ساله ساکن روستای جانداران بلافاصله مادر باردار توسط خانواده اش به علت وضعیت نامساعد مادر و نوزاد به پایگاه اورژانس 115  عبداله کرده در ساعت 6 بامداد تحویل داده شد.

تکنسین های فوریتهای پزشکی بعد از آگاهی از وضعیت نامساعد مادر بلافاصله پس از انجام رگ گیری، سرم تراپی و اکسیژن تراپی اقدام به زایمان مادر در داخل آمبولانس نموده که پس از تلاش و فعالیت بی وقفه همکاران نوزاد عجول در آمبولانس متولد شد و اقدامات بعدی اورژانس پیش بیمارستانی برای مادر انجام گرفت که منجر به نجات جان مادر و نوزاد شد.

این مادر باردار 30 ساله در هفته پایانی بارداری به سر می برد  و فرزند دوم خود را حامله بود و  در صورت خونریزی شدید می توانست جان مادر را با خطر مرگ مواجه کند.

پس از انجام زایمان و تولد نوزاد عجول در داخل آمبولانس بلافاصله مادر و نوزاد با حال مساعد توسط اورژانس 115 پایگاه عبداله کرده به بخش زایمان بیمارستان انتقال یافت و در بخش زایمان اقدامات درمانی دیگر توسط کارشناسان مامایی انجام گرفت حال کنونی مادر و نوزاد مساعد است.

شبکه بهداشت و درمان مهاباد از همکاران این پایگاه که با تلاش و فعالیت های بی وقفه خود باعث نجات جان مادر باردار پر خطر و نوزادش شدند تشکر و قدردانی می نماید.

 

 


١٣:٥٦ - 1397/04/17    /    شماره : ١٩٦٢٢    /    تعداد نمایش : ١١٢خروج