English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: چهارشنبه ٠١ خرداد ١٣٩٨

شبکه های بهداشت و درمان استان

آمار بازدید

بازديدکنندگان امروز : 84
کل بازديدکنندگان : 555391
بازديدکنندگان آنلاين : 1


  چاپ        ارسال به دوست

اجرای طرح وارنیش فلوراید 24 هزار نفر از دانش آموزان مهاباد

 

به گزارش باغچه ای مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان مهاباد

اجرای طرح وارنیش فلوراید 24 هزار نفر از دانش آموزان مهاباد

مرحله اول طرح دهان عاری از دندان های پوسیده برای حدود 24 هزار نفر از دانش آموزان ابتدایی با اولویت ششم ابتدایی در شهرستان مهاباد انجام شد.


دکتر مولانی مسئول واحد بهداشت دهان و دندان مرکز بهداشت مهاباد گفت: برای پیشگیری از پوسیدگی دندان های 6 در کودکان، وزارت بهداشت و درمان طرح وارنیش فلورایدتراپی را در دستور کار قرار داده است

.

وی اظهار داشت: از تعداد 23 هزار و 933 نفر دانش آموز 16 هزار و 188 نفر در مدارس شهری و 7 هزار و 43 نفر درمناطق روستایی در این طرح شرکت داشتند.


وی افزود: این طرح با همکاری وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی و وزارت آموزش و پرورش دانش آموزان گروه های هدف اول تا ششم ابتدایی با اولویت دانش آموزان پایه ششم جهت ورود به مقطع پایه هفتم شهرستان مهاباد در حال اجرا می باشد.


دکتر مولانی خاطرنشان ساخت: دانش آموزان گروه های هدف با اولویت پایه ششم خدمات سطح 1 و 2 را به صورت رایگان دریافت خواهند کرد این خدمات شامل آموزش ، وارنیش فلوراید ، فیشورسیلنت ، جرم گیری ، کشیدن دندان های غیر قابل ترمیم ، پرکردن دندان های پوسیده دائمی ، پالپوتومی ( درمان پالپ زنده ) و پانسمان دندان های پوسیده دائمی که به عصب رسیده و قابل نگهداری می باشند.


فریبا اسکندری مسئول واحد سلامت جوانان ،نوجوانان و مدارس مرکز بهداشت مهاباد گفت:این طرح در دو مرحله و هر 6 ماه یک بار در مراکز روستایی در خانه های بهداشت و در مراکز شهری در پایگاه ها و مراکز جامع سلامت توسط بهورزان و مراقبین سلامت انجام شده و دانش‌آموزانی که مشکلات دهان و دندان آن‌ها شناسایی می‌شود، به دندان‌پزشک مراکز ارجاع داده می‌شودتمامی اطلاعات  گروه های هدف در سامانه سیب و واحد بهداشت دهان و دندان وزارت بهداشت ثبت می شود.


 

 


١١:١١ - 1397/10/29    /    شماره : ٢٢٣٨٤    /    تعداد نمایش : ٨٦خروج