English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: چهارشنبه ٠١ خرداد ١٣٩٨

شبکه های بهداشت و درمان استان

آمار بازدید

بازديدکنندگان امروز : 83
کل بازديدکنندگان : 555390
بازديدکنندگان آنلاين : 2


  چاپ        ارسال به دوست

لزوم همکاری و هماهنگی های بین بخشی در کاهش آسیب ها اجتماعی

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش باغچه ای مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان مهاباد

لزوم همکاری و هماهنگی های بین بخشی در کاهش آسیب ها اجتماعی

این مطلب را کارشناس معاونت امور اجتماعی دانشگاه در بازدید سرزده از شبکه بهداشت و درمان مهاباد اعلام کرد.

رویا محمد زاده کارشناس امور اجتماعی ، ویدا چشم براه کارشناس ممدکاری اجتماعی و محمدی کارشناس سازمان های مردم نهاد سلامت معاونت  امور اجتماعی دانشگاه به طور سرزده از شبکه بهداشت و درمان مهاباد بازدید کردند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد گفت: آسیبهای اجتماعی چیزی نیست که فقط مربوط به قشر خاصی از جامعه باشد؛ بلکه موضوعی است که شاید همه با آن مواجه شویم و برایمان یک دغدغه و درد باشد، لذا ضرورت دارد در این زمینه تمامی نهاد ها و ارگانهایی که می توانند در کاهش این آسیبها نقشی را ایفا نمایند.

محمد زاده کارشناس معاونت امور اجتماعی دانشگاه گفت: مسائل فراوانی در زمینه بروز انواع آسیب‌های اجتماعی وجود دارد که مردم جامعه باید در خصوص آنها آگاهی کامل داشته باشند تا بتوانیم با هماهنگی و همکاري های بین بخشی مانع از بروز آنها شویم.

وی افزود: اهداف  شش گانه تشکیل کارگروهای پیشگیری از آسیب های اجتماعی شامل  محورهای (1- طلاق، 2- سلامت روان، 3- اعتیاد، 4- حاشیه نشینی، 5- مسائل اجتماعی و فرهنگی محیط های دانشگاهی و  کارگروه تخصصی HIV/AIDS) انسجام بخشی به فعالیت ها در قالب طرح تقسیم کار ملی می باشد.

وی بیان داشت:  رسالت و چشم انداز تشکیل دبیرخانه و کارگروه ها هماهنگ سازی فعالیت ها و اقدامات درون سازمانی و برون سازمانی در راستای کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی حوزه سلامت،  بررسی و نیازسنجی ،هماهنگی و آسیب شناسی  و فعالیت اصلی آن پیشگیری اساسی و پیشگیری اولیه می باشد.

کارشناس معاونت امور اجتماعی دانشگاه اظهار داشت:نماینده تام الاختیار این کارگروه ها در مرکز استان استاندار و در شهرستان ها فرمانداران می باشد از اعضای دیگر این کارگروها نیروی انتظامی ، دادگستری  ، دبیر شورای هماهنگی مواد مخدر ، اساتید دانشگاه و هیات های علمی شامل روانشناسان ، جامعه شناسان ، آسیب شناسان ، پزشکان و متخصصین پزشکان اجتماعی را تشکیل می دهند.

 


١٤:٢٣ - 1397/11/03    /    شماره : ٢٢٤٧٤    /    تعداد نمایش : ١١٠خروج