English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: دوشنبه ٢٥ شهريور ١٣٩٨

شبکه های بهداشت و درمان استان

آمار بازدید

بازديدکنندگان امروز : 291
کل بازديدکنندگان : 596453
بازديدکنندگان آنلاين : 1


  چاپ        ارسال به دوست

افتتاح خانه بهداشت جدید الاحداث قم قلعه 2 مهاباد

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش باغچه ای مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان مهاباد

افتتاح خانه بهداشت جدید الاحداث قم قلعه 2 مهاباد

در دهمین روز از ایام مبارک دهه فجر خانه بهداشت قم قلعه 2 با حضور امام جمعه ، نماینده ، فرماندار و مسئولین ادارات و شبکه بهداشت و درمان شهرستان به بهره برداری رسید.

مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد گفت:از 21 مرداد سال 96 عملیات احداث دومین خانه بهداشت روستای قم قلعه اجرا شد و  در نیمه دوم سال 97 این طرح به طور موقت از پیمانکار تحویل گرفته شد.

وی ضمن تشکر از شورا و دهیار روستای قم قلعه گفت: زمین این خانه بهداشت  با مساحت 280 متر مربع توسط این عزیزان جهت احداث دومین خانه بهداشت به شبکه بهداشت و درمان مهاباد اهدا شد.


دکتر مرزنگ اظهار داشت: خانه بهداشت روستای قم قلعه با مساحت زیر بنای 105 متر مربع و با اعتبار 1 میلیارد و 325 میلیون ریال از محل اعتبارات دانشگاه علوم پزشکی احداث و در دهمین روز از ایام دهه مبارک فجر با حضور امام جمعه،نماینده و فرماندار و مسئولین به بهره برداری رسید.

وی خاطر نشان کرد: خانه بهداشت قم قلعه 2 در منطقه دهستان مکریان غربی واقع شده و تحت پوشش مرکز خدمات جامع سلامت روستایی قم قلعه قرار دارد که به 320 خانوار و جمعیتی بالغ بر 1400 نفر از مردم این منطقه خدمات سلامت ارائه می دهد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد گفت:آموزش بهداشت عمومی به خانوارهای روستایی و دانش آموزان مدارس آن، ارائه خدمات پایه سلامت، ارائه دارو و مکمل‌ها و مراقبت‌های مادر و کودک و مراقبت‌های دوران بارداری، مشاوره و غربالگری نوزادان ، بخشی از خدماتی است که خانه‌های بهداشت به روستائیان ارائه می‌دهد.

وی ادامه داد: خدمات پزشکی نیز به صورت ده گردشی برای روستائیان عزیز در یک دوره زمانی مشخص، ارائه می شود.

 


١٠:٤٣ - 1397/11/23    /    شماره : ٢٢٨٢٠    /    تعداد نمایش : ٧٥خروج