English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: سه شنبه ٢٦ شهريور ١٣٩٨

شبکه های بهداشت و درمان استان

آمار بازدید

بازديدکنندگان امروز : 281
کل بازديدکنندگان : 596792
بازديدکنندگان آنلاين : 7


  چاپ        ارسال به دوست

ارتقا شاخص های بهداشتی مرهون تلاشهای بهورزان

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش باغچه ای مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان مهاباد


ارتقا شاخص های بهداشتی مرهون تلاشهای بهورزان


این مطلب را دکتر بهزاد در جمع بهورزان شهرستان مهاباد اعلام کرد.


سرپرست شبکه بهداشت و درمان مهاباد بیان داشت: بهورزان در خط مقدم عرصه سلامت و به عنوان محیطی ترین نیروها حوزه سلامت شناخته می شوند کلیه فعالیتهای انجام گرفته در حوزه بهداشت با پای کار آمدن این نیروها موفقیت های چشمگیری کسب نموده است.


دکتر بهزاد افزود: اجرای طرح شبکه های بهداشت و درمان در آذربایجان غربی به صورت پایلوت آغاز شد و اولین خانه بهداشت در سطح کشور در روستای حیدرلوی بیگلر شهرستان ارومیه آغاز به کار کرد.


وی افزود: بهورزان از موثرترین نیروها در ارتقای سلامت بوده و  فعالیتهای آنها در تامین، حفظ و ارتقای سلامت جامعه نقشی حیاتی دارد، به طوریکه با کمترین هزینه و امکانات، با تلاش و فعالیت شبانه روزی خود، نقش مهم و تاثيرگذاری در پیشگیری از بیماریها و صیانت از سلامت مردم دارند.


سرپرست شبکه بهداشت و درمان مهاباد ادامه داد: شاخص 100 درصدی واکسیناسیون در کشور ایران مرهون خدمات بهورزان می باشد فعالیت های اکتیو این نیروها سبب شده تا کشورهای پیشرفته  با تاسی و دعوت از مسئولین وزارت بهداشت خواستار اجرای سیستم شبکه در کشور  خود باشند.


دکتر بهزاد افزود: همکاران خستگی ناپذیر عرصه سلامت از کارخسته نمی شوند و مسئولین باید تبعیض ها را با همدلی و همفکری و مشارکت جمعی مرتفع سازیم.


وی خاطرنشان ساخت: کارشناسان بهداشتی در مراکز خدمات جامع سلامت روستایی و شهری روستایی باید به طور مستمر در خانه های بهداشت برفعالیت بهورزان تحت پوشش نظارت نمایند.


وی افزود: در زمینه توانمند سازی جلسات ماهیانه بهورزان در آخر ماه  را برای همکاران آموزش داده تا بار علمی این نیرو ها به روز  شود.


دکتر بهزاد خاطرنشان ساخت: مرکز خدمات جامع سلامت شهری روستایی گوگ تپه و مرکز خدمات جامع سلامت شهری بداق سلطان به عنوان مرکز معین در حال فعالیت می باشد و از اول مرداد ماه با حضور پزشک عمومی ،کارشناس مامایی،بهیار،دارویار ،منشی و خدمات آماده ارائه خدمت به روستائیان عزیز می باشد.

 

 

 

 


١٣:٠٤ - 1398/05/06    /    شماره : ٢٥٧٠٤    /    تعداد نمایش : ١٢٩خروج