English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: سه شنبه ٢٦ شهريور ١٣٩٨

شبکه های بهداشت و درمان استان

آمار بازدید

بازديدکنندگان امروز : 348
کل بازديدکنندگان : 596859
بازديدکنندگان آنلاين : 2


  چاپ        ارسال به دوست

پیشرفت فیزیکی 95 درصدی مرکز خدمات جامع سلامت محسن شافعی

 

 

 

 

 

 

 

 

 


به گزارش باغچه ای مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان مهاباد

پیشرفت فیزیکی 95 درصدی مرکز خدمات جامع سلامت محسن شافعی

مرکز خدمات جامع سلامت محسن شافعی در آینده نزدیک به بهره برداری می رسد.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان مهاباد گفت: این مرکز با اعتبار 13 میلیارد ریال از محل اعتبارات دانشگاه متبوع در زمینی به مساحت 911 مترمربع و با زیربنای یکهزار و 200 متر در سه طبقه ساخته می شود.

وی افزود: در یکی از طبقه های این مرکز آزمایشگاه مرکزی، مرکز بهداشت مهاباد بنا نهاده شده است که با بهره برداری از آن مردم حاشیه شهر می توانند ازخدمات آزمایشگاهی مرکز بهداشت استفاده نمایند و در فضایی به روز و استاندارد خدمت رسانی انجام شود.

دکتر امیر بهزاد اضافه کرد: مرکز خدمات سلامت جامع شهری محسن شافعی با دارا بودن بخش‌های دندانپزشکی، پزشک عمومی، مامایی، بهداشت محیط و حرفه ای، تزریقات و پانسمان، پیشگیری و مبارزه با بیماریها، بهداشت خانواده ، داروخانه و پذیرش  به جمعیت 27 هزار نفری شهری تحت پوشش خود خدمات سلامت ارائه می دهد.

وی ادامه داد: متناسب با جمعیت، هر مرکز می تواند تا سقف 50 هزار نفر را پوشش دهد و با توجه به استیجاری بودن بیشتر مراکز و پایگاه های سلامت با بهره برداری از این مراکز و پایگا ه هاخدمات در یک فضای استاندارد انجام گرفته و این مراکز به حالت تملیکی در می آیند.


وی خاطر نشان کرد: در راستای طرح تحول سلامت استاندارد سازی مراکز خدمات جامع سلامت روستایی کاولان، قمطره، کانی سیب، گوک تپه ، کوشکدره ، بداق سلطان و احداث و بهره برداری مرکز خدمات جامع سلامت فرهنگیان ،پایگاه سلامت فرهنگیان،پایگاه سلامت کشاورز و خانه های بهداشت در مجموع بالغ بر 40 میلیارد ریال جهت تجهیز و نوسازی و بهسازی این مراکز هزینه شده است.

 

 

سرپرست شبکه بهداشت و درمان مهاباد در پایان ضمن تشکر از ریاست دانشگاه علوم پزشکی ارومیه بیان داشت: با حمایتهای دکتر آقا زاده توافق نهایی با پیمانکار این مرکز انجام گرفته و بزودی با نصب تجهیزات توسط پیمانکار و دفتر فنی دانشگاه شاهد بهره برداری از مرکز خدمات جامع سلامت محسن شافعی می شویم.

لازم به ذکر است که تعداد 5 مرکز خدمات سلامت شهری و 2 مرکز خدمات سلامتی شهری و روستایی و 12 مرکز خدمات سلامت روستایی با داشتن 67 خانه بهداشت در سطح شهرستان مهاباد به مردم و روستاییان عزیز خدمات سلامت ارائه می دهند.

 

 


١٩:٠٦ - 1398/05/09    /    شماره : ٢٥٧٥٠    /    تعداد نمایش : ٨٥خروج