English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: سه شنبه ٢٦ شهريور ١٣٩٨

شبکه های بهداشت و درمان استان

آمار بازدید

بازديدکنندگان امروز : 383
کل بازديدکنندگان : 596894
بازديدکنندگان آنلاين : 1


  چاپ        ارسال به دوست

ارائه خدمات رایگان دندانپزشکی به دانش آموزان مناطق محروم مهاباد

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش باغچه ای مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان مهاباد

ارائه خدمات رایگان دندانپزشکی به دانش آموزان مناطق محروم مهاباد

کلینیک سیار دندان پزشکی به مدت 9 روز به 250 نفر از دانش آموزان مقطع ششم ابتدایی در شهرستان مهاباد خدمات سطح 1 و 2 دهان و دندان ارائه کرد.

دکتر بهزاد سرپرست شبکه بهداشت و درمان مهاباد بیان داشت: کلینیک سیار دندان پزشکی به روستاهای محروم و مناطق حاشیه شهر این شهرستان و یا در نقاطی از شهرستان که دسترسی گروههای هدف به مراکز سخت می باشد اعزام می‌شوند.

وی افزود: این کلینیک در قالب یک دستگاه یونیت مجهز به تمامی امکانات دندانپزشکی در طول هشت ساعت در روز همه خدماتی که در مراکز خدمات جامع سلامت قابل انجام است را ارائه می‌کند.


وی اظهار داشت: خدمات دندانپزشکی در روستاها با تعرفه دولتی ارائه شده و برای جامعه هدف که شامل دانش آموزان مقطع ششم ابتدایی می باشد رایگان است.

دکتر بهزاد افزود: خدمات دندانپزشکی قابل ارائه در کلینیک سیار شامل ترمیم و پرکردن دندان، جرم گیری، سیلانت تراپی، کشیدن دندان، درمان پالپ زنده و سایر خدماتی که برحسب شرایط و نیاز بیمار ضروری باشد.

وی خاطرنشان ساخت:این کلینیک در طول 9 روز به 250 نفر از دانش آموزان مقطع ششم ابتدایی ساکن در مناطق محروم و کم برخوردار روستاها و شهرستان خدمات دندان پزشکی  رایگان ارائه و حدود 600 خدمت  در سطح 1 و 2 دهان و دندان برای گروه های هدف انجام شد.


وی افزود: برای هر یک از کلینیک ها در هر شهرستان مبلغ 50 تا 80  میلیون ریال بابت تجهیزات مصرفی دندانپزشکی هزینه می شودو کلیه خدمات ارائه شده در این کلینیک ها رایگان بوده و توسط دندانپزشکان داوطلب انجام می شود.

 


١٩:١٨ - 1398/05/09    /    شماره : ٢٥٧٥١    /    تعداد نمایش : ٦٩خروج