English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: سه شنبه ٢٦ شهريور ١٣٩٨

شبکه های بهداشت و درمان استان

آمار بازدید

بازديدکنندگان امروز : 325
کل بازديدکنندگان : 596836
بازديدکنندگان آنلاين : 11


  چاپ        ارسال به دوست

اجرای موفقیت آمیز برنامه ریشه کنی بیماریهای واگیر دار با تلاش مستمر بهورزان در کشور

 

 

 

 

 

 

به گزارش باغچه اي مسئول روابط عمومي شبکه بهداشت و درمان مهاباد

اجرای موفقیت آمیز برنامه ریشه کنی بیماریهای واگیر دار با تلاش مستمر بهورزان در کشور

این مطلب را سرپرست شبکه بهداشت و درمان مهاباد در مراسم روز بهورز اعلام کرد.


مراسم روز بهورز با حضور نماينده منتخب مردم فهيم مهاباد در مجلس شوراي اسلامي،معاون برنامه ريزي فرماندار ، دکتر بهزاد ، دکتر علي افشاني مدير روابط عمومي دانشگاه علوم پزشکي استان آذربايجان غربي ، رئيس بيمه سلامت ،رئيس مرکز بهداشت ، سرپرست بيمارستان ، رئيس بنياد شهيد ، بخشدار خليفان ، رئيس سازمان تبليغات اسلامي ، نماينده شهرداري و تعدادي از مسئولين شبکه بهداشت و درمان و بهورزان و خانواده هاي آنها در سالن طلائيه شهرستان مهاباد برگزار شد.


دکتر بهزاد ضمن تبریک روز بهورز بیان داشت: 12 شهریور ماه روز بهورز نامگذاری شده زحمات شما بهورزان سیر مرگ و میر در کشور را عوض کرد و امید به زندگی را در جامعه بالا برد ارتقا فرهنگ سلامت در جامعه موجب شد تا سواد سلامت جامعه بالا رفته و امروزه وجود سلامت در کشور ایران به صورت یک نیاز درآمده است.

وی افزود:وجود آب سالم ،تغذیه سالم ،بهداشت مدارس و پیشگیری بود بهورزان یک برنامه موفق را در جامعه نهادینه کردند که واکسیناسیون نام داشت چیزی که قابل ارزیابی است و کشور ما را در منطقه به صورت یک شاخص در آورده است و بسیاری از بیماریها ریشه کن شدند.


سرپرست شبکه بهداشت و درمان مهاباد بیان داشت: قطعا جامعه سلامت ، دولتمردان و مدیران ارشد نظام این موفقیت را مدیون تلاشهای بهورزان به عنوان یکی از محیطی ترین و سربازان خط مقدم عرصه سلامت هستند .


وی افزود : در بحث سلامت دانشگاه علوم پزشکی 25 درصد سهیم می باشد برنامه های همکاران بهورز بیشتر شده است در هرجایی که بهورزان پای کار بودند برنامه موفقیت آمیز اجرا شده است که از جمله آنها می توان به اجرای موفقیت آمیز طرح بسیج ملی کنترل فشار خون با پوشش 100 درصدی در شهرستان مهاباد اشاره کرد و در زمان راستی آزمایی درصد خطای مهاباد از تمام شهرستانهای استان کمتر بود.

دکتر بهزاد ضمن تشکر از ریاست دانشگاه و مسئولین شهرستان افزود: در شهرستان مهاباد با تلاشها و پیگیری های دکتر جواد آقا زاده ، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و مسئولین عالی شهرستان در سال گذشته 6 باب خانه بهداشت احداث شده  ، بازسازی و استانداردسازی 6 مرکز خدمات جامع سلامت ، احداث مرکز خدمات جامع سلامت خلیفان ، 8 دستگاه یونیت دندانپزشکی خریداری شده ،اجرای برنامه ایراپن برای جمعیت 114 هزار نفری از شهروندان بالای 30 سال دارای رشد 40 درصدی بوده که مطلوب می باشد.


مهندس محمود زاده نماینده منتخب مردم در مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک هفته دولت و روز بهورز بیان داشت: پیشگیری از بیماری ها توسط بهورزان در سطح کلان سبب کاهش بیماریها و صرفه جویی در منابع و هزینه های دولت برای بیمارستانها می شود.


وی افزود: در طول این مدت اقدامات زیادی برای توسعه سلامت در شهرستان از جمله احداث بیمارستان 350 تختخوابی ، و 96 تختخوابی تامین اجتماعی ،احداث بخش اورژانس،بلوک زایمان،کلینیک ویژه تخصصی ،مرکز بیماریهای سرطانی و دستگاه های پیشرفته تصویر برداری دیجیتال شامل  ماموگرافی ،رادیولوژی دیجیتال ، سی تی اسکن، MRI   و تجهیزات پزشکی دیگر شامل دستگاه ها دیالیز ،اخذ مجوز  دانشکده پرستاری و پذیرش 20 نفر دانشجو و همچنین در آینده اخذ مجوز دانشکده علوم پزشکی برای شهرستان انجام شده است.

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 


١٠:٠٢ - 1398/06/08    /    شماره : ٢٦٠٩٧    /    تعداد نمایش : ١١٤خروج