English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: سه شنبه ١١ آذر ١٣٩٩

آمار بازدید

بازديدکنندگان امروز : 546
کل بازديدکنندگان : 820898
بازديدکنندگان آنلاين : 1


  چاپ        ارسال به دوست

بازدید سرزده دکتر دادرس از بخش اورژانس بیمارستان و مرکز غربالگری 16 ساعته مهاباد

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش باغچه ای مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان مهاباد

بازدید سرزده دکتر دادرس از بخش اورژانس بیمارستان و مرکز غربالگری 16 ساعته مهاباد


کارشناس ارشد مدیریت بیماریهای واگیر دار وزارت بهداشت از بخش اورژانس بیمارستان و مرکز غربالگری بیماران کوویید 19 مهاباد بازدید کرد.


شامگاه سه شنبه  29 مهر ماه دکتر دادرس کارشناس ارشد مدیریت بیماریهای واگیر دار وزارت بهداشت با همراهی کارشناسان معاونت درمان و بهداشتی دانشگاه با همراهی مدیر شبکه ، سرپرست مرکز بهداشت و مسئولین شبکه از بخش اورژانس بیمارستان و مرکز غربالگری 16 ساعته بازدید کردند.


دکتر دادرس کارشناس ارشد مدیریت بیماریهای واگیر دار وزارت بهداشت بیان داشت: هدف از این بازدید ارزیابی و پایش وضعیت موجود در بیمارستان امام خمینی (ره) و مرکز بهداشت مهاباد به منظور ارائه خدمات به بیماران مبتلا به کوویید 19 می باشد.


وی اظهار داشت: شیوع بیماری کرونا یک مسئله جهانی بوده و در کشور ایران یک بحث ملی به شمار می رود مبارزه با ویروس کرونا یک موضوع ملی است و نیازمند مشارکت همگانی کلیه سازمانهای و ادارات و ارگانها و مردم می باشد وزارت بهداشت 25 درصد در این بیماری نقش دارد.


دکتر امیر بهزاد مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد بیان داشت: درصد استفاده از ماسک توسط شهروندان مهابادی نسبت به مدت مشابه ماه قبل کاهش 50 درصدی داشته و به 20 درصد رسیده و این وضعیت نگران کننده می باشد.


وی اضافه کرد: با روند افزایشی بستری بیماران مبتلا به کوویید ۱۹، حجم کار کادر درمان در تمامی گروه ‌ها افزایش‌یافته و درگیری و مواجهه آنان با این بیماری نیز بیشتر می شود.

خوشبختانه در طول این مدت پزشکان و کادر درمانی ادبیات  زندگی با کرونا را یاد گرفته اند و نسبت به این پاندمی حساس تر شده و بیماری که به بیمارستان مراجعه می کند حتما از لحاظ ابتلا به بیماری کرونا ارزیابی می شود.


در شهریور ماه به دلیل استفاده بیش از 60 درصد جمعیت شهرستان از ماسک و رعایت پروتکل های بهداشتی تعداد بیماران بستری در بیمارستان به 5 نفر در روز کاهش یافته بود و هم اکنون  به دلیل عدم رعایت پروتکل های بهداشتی و عادی انگاری شهروندان بیش از 90 بیمار بستری کرونایی در بیمارستان مهاباد داریم.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 


١١:٥٥ - 1399/07/30    /    شماره : ٣٣٦٥٦    /    تعداد نمایش : ١٤٨خروج