English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: سه شنبه ١١ آذر ١٣٩٩

آمار بازدید

بازديدکنندگان امروز : 580
کل بازديدکنندگان : 820932
بازديدکنندگان آنلاين : 1


  چاپ        ارسال به دوست

بازدید سرزده معاون پرستاری وزیر بهداشت از بیمارستان امام خمینی (ره) و مرکز 16 ساعته مهاباد

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش باغچه ای مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان مهاباد


  بازدید سرزده معاون پرستاری وزیر بهداشت از بیمارستان امام خمینی (ره) و مرکز 16 ساعته مهاباد

 

دکتر مریم حضرتی به طور سرزده از بخشهای بیمارستان و مراکز 16 ساعته مهاباد بازدید کرد.


شامگاه پنجشنبه 8 آبان ماه دکتر مریم حضرتی با همراهی دکتر رضایی کارشناس بیماریهای واگیر دار وزارت بهداشت،دکتر حسنی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ارومیه ،دکتر صفاری، جبرئیل زاده مدیر پرستاری معاونت درمان دانشگاه،دکتر ولی زاده معاون اجرایی و ملک پور از معاونت بهداشتی دانشگاه و حضور مدیر و مسئولین شبکه از بخشهای مختلف بیمارستان امام خمینی (ره)  و مرکز 16 ساعته بازدید کردند.


دکتر حضرتی معاون پرستاری وزارت بهداشت بیان داشت: هدف از این بازدید پایش وضعیت موجود بهداشتی و درمانی و ارزیابی کلی نیروهای پرستاری و ارائه خدمات ارائه شده به بیماران کووید 19 می باشد.


وی افزود:وضعیت کمبود نیروهای پرستاری در بعضی از شهرستانها از جمله مهاباد بیشتر نمایان می شود و در سایر نقاط کشور نیاز به مدیریت بیشتر دارد.


وی اظهار داشت: در طول سال 98 تا 99 بیش از 7 هزار و 600 نفر نیرو جذب سیستم درمانی وزارت بهداشت شده اند معاونت توسعه وزارت بهداشت مجوز استخدام 7 هزار نیروی دیگر را اخذ نموده و پیگیر هستیم که بتوانیم 50 درصد از این تعداد نیرو را برای استخدام نیروهای پرستاری اختصاص بدهیم.


دکتر حضرتی در خصوص تغییر وضعیت نیروهای پرستاری خاطرنشان کرد: با وجود جذب نیروهای جدید پرستاری جدید در بیمارستانها همچنان نیازمند نیروهای پرستاری ،کمک پرستار و بهیار با توجه به وضعیت موجود می باشیم.امیدواریم با جذب نیروهای جدید بتوانیم از روند فرسایشی نیروهای پرستاری در شرایط فعلی جلوگیری کنیم.

معاون پرستاری وزیر بهداشت در خصوص مراکز مراقبت پرستاری در منزل اشاره داشت: حدود یک هزار مرکز مراقبت پرستاری فعال در کشور وجود دارد که به بیماران در منزل خدمات پرستاری ارائه می دهند و این مراکز مجوز رسمی فعالیت از وزارت بهداشت و یا دانشگاه های علوم پزشکی دارند و خوشبختانه عملکرد خوبی خصوصا در دوران همه گیری بیماری کووید 19 داشته اند.


وی با اشاره به تعداد نیروهای پرستاری در استان آذربایجان غربی اظهار داشت: در کل تعداد پرستاران در آذربایجان غربی از میانگین کشوری مقداری بالاتر است ولی در بعضی شهرستانها تعداد این نیروها کمتر است که تلاش می کنیم جبران شود.

وی افزود: برای بیمارستانهای جدید الاحداث قبل از شروع به کار بیمارستان مجوز استخدام نیروهای پرستاری صادر می شود


دکتر حضرتی اشاره داشت: در سال جاری افزایش 50 درصد حقوق برای کلیه کارکنان نظام سلامت تحقق یافت و در حال حاضر پیگیر اخذ مجوز دریافت فوق العاده ویژه برای پرستاران عزیز هستیم.

 


وی در پایان برای پیشگیری ومقابله با بیماری کرونا در شهرستانهای مهاباد و بوکان اضافه کرد:برنامه ریزی ها و دقت و مهارت همه دست اندرکاران و ساختار بیمارستان و بخشها از لحاظ داشتن تهویه مناسب برای مقابله با ویروس کرونا ضروری است.

 

 

 

 

 

 

 

 


١٥:٠٩ - 1399/08/09    /    شماره : ٣٣٨٠٠    /    تعداد نمایش : ١١٢خروج