English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: سه شنبه ١٤ آذر ١٤٠٢

آمار بازدید

بازديدکنندگان امروز : 254
کل بازديدکنندگان : 1370555
بازديدکنندگان آنلاين : 2


  چاپ        ارسال به دوست

سنجش سلامت بیش از 11 هزار بهره بردار مشاغل خانگی و غیر خانگی در مهاباد

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش باغچه ای روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان مهاباد

سنجش سلامت بیش از 11 هزار بهره بردار مشاغل خانگی و غیر خانگی  در مهاباد

اولین کمیته بهداشت کشاورزی در سال جاری برگزار شد.

مهندس سیدیان مسئول واحد سلامت کار مرکز بهداشت مهاباد در خصوص اهداف این جلسه در گفتگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان بیان داشت: هدف از برگزاری این کمیته سالم سازی محیط کار کشاورزان و محصولات کشاورزی،پیشگیری از مصرف بی رویه سموم و تاثیر آن بر محیط زیست، ارائه راهکار های مناسب بر جلوگیری از مصرف کودهای شیمایی غیر استاندارد، بررسی سلامت  افراد شاغل در حیطه کشاورزی می باشد.

مهدی سیدیان مسول واحد سلامت کار مرکز بهداشت مهاباد هم در نشست کمیته بهداشت کشاورزی مهاباد اظهار داشت: سلامت بیش از 11 هزار بهره برداردر کارگاه ها، مشاغل خانگی و غیرخانگی از جمله دامداری، مرغداری،مزارع پرورش ماهی و قارچ ، مزارع کشاورزی و باغ های سطح شهرستان  در مهاباد رصد و سنجش شد.

وی افزود: گرو ه های هدف توسط بهورزان شاغل در خانه های بهداشت سطح شهرستان از لحاظ سلامت پایش می شوند. در صورتیکه افراد شاغل در حیطه کشاورزی از لحاظ وضعیت سلامت مشکلی داشته باشند به سطوح بالاتر و پزشکان متخصص جهت طی نمودن مراحل درمانی خود ارجاع داده می شوند.

دفع بهداشتی پسماندهای صنعتی، ساماندهی وضعیت مجتمع دامداری جهادآباد، تشکیل گشت‌های مشترک نظارتی، ضرورت کاهش مصرف کودها و سموم و ارتقای دانش کشاورزی بهره برداران  از دیگر مباحث مطرح شده در نشست کمیته بهداشت کشاورزی مهاباد بود.

 


١٤:٠٨ - 1402/03/10    /    شماره : ٥٣٥٠٥    /    تعداد نمایش : ٥٦خروج